Calendar

Sunday, September 15, 2019
Monday, September 16, 2019
Tuesday, September 17, 2019
Volleyball: MS Triangular vs Colby, Spencer, Thorp (Away)
@ 4:15 PM — 4:15 PM
Location
Colby Middle School

More Information
Type: nonconference Opponent: Colby, Spencer, Thorp
Football: MS Game vs Thorp, Gilman, Spencer (Away)
@ 4:45 PM — 4:45 PM
Location
Thorp High School

More Information
Type: nonconference Opponent: Thorp, Gilman, Spencer
Cross Country: Varsity Meet vs Stratford - WI, Athens, Auburndale.., Owen-Withee, Prentice/Rib Lake, Rhinelander, Spencer (Away)
@ 5:00 PM — 5:00 PM
Location
Stratford High School

More Information
Type: nonconference Opponent: Stratford - WI, Athens, Auburndale.., Owen-Withee, Prentice/Rib Lake, Rhinelander, Spencer
Volleyball: JV Match vs Stanley-Boyd (Home)
@ 5:45 PM — 5:45 PM
Location
Spencer High School

More Information
Type: nonconference Opponent: Stanley-Boyd
Volleyball: C-Team Match vs Stanley-Boyd (Home)
@ 5:45 PM — 5:45 PM
Location
Spencer High School

More Information
Type: nonconference Opponent: Stanley-Boyd
Volleyball: Varsity Match vs Stanley-Boyd (Home)
@ 7:15 PM — 7:15 PM
Location
Spencer High School

More Information
Type: nonconference Opponent: Stanley-Boyd
Wednesday, September 18, 2019
Thursday, September 19, 2019
Volleyball: MS Triangular vs Columbus Catholic Schools, Greenwood (Home)
@ 4:15 PM — 4:15 PM
Location
Spencer High School

More Information
Type: nonconference Opponent: Columbus Catholic Schools, Greenwood
Volleyball: JV Match vs Gilman (Away)
@ 5:45 PM — 5:45 PM
Location
Gilman Elementary and High School

More Information
Type: conference Opponent: Gilman
Volleyball: C-Team Match vs Gilman (Away)
@ 5:45 PM — 5:45 PM
Location
Gilman Elementary and High School

More Information
Type: conference Opponent: Gilman
Volleyball: Varsity Match vs Gilman (Away)
@ 7:15 PM — 7:15 PM
Location
Gilman Elementary and High School

More Information
Type: conference Opponent: Gilman
Friday, September 20, 2019
Football: Varsity Game vs Spencer/Columbus Catholic vs. Neillsville/Granton (Home)
@ 7:00 PM — 7:00 PM
Location
Spencer High School

More Information
Type: conference Opponent: Spencer/Columbus Catholic vs. Neillsville/Granton
Saturday, September 21, 2019
Cross Country: Varsity Game vs Wausau East, Central, Gale Ettrick Trempealeau, Rhinelander, Eau Claire North, Eau Claire Memorial, Wausau West, Steve Location
Tribute Golf Course

More Information
Type: nonconference Opponent: Wausau East, Central, Gale Ettrick Trempealeau, Rhinelander, Eau Claire North, Eau Claire Memorial, Wausau West, Stevens Point, West Salem, Marshfield, Spencer, Wisconsin Rapids Lincoln, Chequamegon, Tomahawk, Adams/Friendship, Appleton East, Antigo, DC Everest, Mosinee, Little Chute, WI, Waukesha West, Pulaski, Edgar, Stratford - WI, Madison Memorial, Seymour, Oregon, DeForest, Sun Prairie, Loyal, Amherst, Athens, Auburndale.., Boscobel, Brillion, Butternut, Homestead, Kiel, Ladysmith, Marathon, Medford, Neillsville, Nekoosa, Northland Pines, Pacelli Catholic, Peshtigo, Phillips, Prentice, Regis, Rosholt, Shawano Community, Sheboygan Lutheran, Shorewood, Three Lakes, Laona-Wabeno, Waunakee, Wittenberg-Birnamwood, Colby/Abbotsford (Coop Team), Lakeland Union, Merrill, Edgewood, Albany, Iola-Scandinavia
Cross Country: Varsity Game vs Wausau East, Central, Gale Ettrick Trempealeau, Rhinelander, Eau Claire North, Eau Claire Memorial, Wausau West, Steve Location
Tribute Golf Course

More Information
Type: nonconference Opponent: Wausau East, Central, Gale Ettrick Trempealeau, Rhinelander, Eau Claire North, Eau Claire Memorial, Wausau West, Stevens Point, West Salem, River Falls, Marshfield, Spencer, Wisconsin Rapids Lincoln, Chequamegon, Tomahawk, Adams/Friendship, Appleton East, Antigo, DC Everest, Mosinee, Little Chute, WI, Waukesha West, Pulaski, Edgar, Stratford - WI, Madison Memorial, Seymour, Oregon, DeForest, Sun Prairie, Loyal, Amherst, Athens, Auburndale.., Boscobel, Brillion, Butternut, Homestead, Kiel, Ladysmith, Marathon, Medford, Neillsville, Nekoosa, Northland Pines, Pacelli Catholic, Peshtigo, Phillips, Prentice, Regis, Rosholt, Shawano Community, Shorewood, Three Lakes, Laona-Wabeno, Waunakee, Wittenberg-Birnamwood, Colby/Abbotsford (Coop Team), Lakeland Union, Merrill, Edgewood, Albany, Iola-Scandinavia